Cyfryzacja TV: uwaga na nieuczciwych akwizytorów

02-05-2011, 13:10

Nadal mają miejsce oszustwa dotyczące przejścia z nadawania analogowego na cyfrowe w telewizji naziemnej - informuje Ministerstwo Infrastruktury.

To prawda, że Polska przechodzi na telewizję cyfrową i planowane jest wyłączenie telewizji analogowej. Nastąpi to jednak dopiero w 2013 r. W Dzienniku Internautów opisaliśmy już, jak należy się przygotować do cyfrowego odbioru. Trzeba mieć odpowiedni telewizor lub dekoder, który można kupić za ok. 200 zł.  

>>> Czytaj: Cyfryzacja TV nadchodzi. Czy jesteś na to przygotowany?

Warto samodzielnie zatroszczyć się o odbiór telewizji cyfrowej i nie ulegać namowom osób, które chciałyby nam to "ułatwić", bowiem na fali cyfryzacji w Polskę ruszyli różnego rodzaju naciągacze. Przykładowo przedstawiciele platform cyfrowych wmawiali klientom, że z początkiem 2011 roku kończy się nadawanie telewizji analogowej. Oczywiście to nie była prawda. Trzeba też uważać na oferty sprzedaży sprzętu, który nie spełnia wymaganych standardów.

Ministerstwo Infrastruktury informuje, że nieuczciwi akwizytorzy i sprzedawcy wciąż namawiają do kupna odbiorników satelitarnych i podpisywania umów abonamentowych. Wmawiają przy tym, że jest to niezbędne do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Zdarza się również, że akwizytorzy straszą wyłączeniem telewizji analogowej już teraz.

Osoby, które chcą więcej dowiedzieć się o cyfryzacji mogą znaleźć pomoc pod adresem cyfryzacja.gov.pl. Znajdziemy tam m.in. harmonogram uruchamiania multipleksów telewizji cyfrowej, informacje dotyczące urządzeń STB, sposobu ich podłączania itd. 

>>> Czytaj: Rola telewizji nie osłabnie, wręcz przeciwnie


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy