Cisco przejmie Navini Networks

25-10-2007, 15:11

Firma Cisco poinformowała o zawarciu porozumienia w sprawie zakupu firmy Navini Networks Inc., producenta szerokopasmowych rozwiązań bezprzewodowych Mobile WiMAX 802.16e-2005.

Firma Navini oferuje szerokopasmowe rozwiązania bezprzewodowe WiMAX wraz z kompleksowym wyposażeniem obejmującym stacje bazowe, adaptacyjne macierze anten, systemy zarządzania i modemy abonenckie, które sprzedano ponad 75 klientom. Navini jest pionierem integracji technologii "Smart Beamforming" z antenami MIMO (Multi-Input Multi-Output), zwiększającej wydajność i zasięg usług WiMAX oraz obniżającej całkowite koszty ich wdrażania i koszty operacyjne operatorów.

Produkty WiMAX firmy Navini wzbogacą ofertę rozwiązań WiFi i WiFi-Mesh firmy Cisco. Przejęcie to ma także przyczynić się do szybszej realizacji przez Cisco wizji sieci IP następnej generacji (IP Next Generation Network — IP NGN) - określanej mianem "Connected Life". Sieć ta ma zapewnić operatorom możliwość dostarczania dowolnych usług do dowolnych urządzeń w dowolnej sieci.

Cisco zapłaci za Navini około 330 mln USD w gotówce i w postaci przyjętych opcji. Przejęcie ma nastąpić w drugim kwartale roku finansowego 2008. Będzie to już 124. przejęcie dokonane przez firmę Cisco.

Źródło: informacja prasowa
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy