Check Point ostrzega przed lukami w zabezpieczeniach iOS i Android

06-03-2015, 12:08

Grupa naukowców z INRIA i Microsoft ujawniła kilka dni temu informację dotyczącą niebezpiecznej luki obecnej na 35% wszystkich chronionych stron internetowych na świecie i w obliczu której narażeni są wszyscy, bez wyjątku, użytkownicy urządzeń z systemem Apple iOS, MacOS i Google Android.

Naukowcy z INRIA (państwowy instytut badawczy we Francji, pracujący w dziedzinie informatyki, teorii zarządzania i matematyki stosowanej) i Microsoftu poinformowali o wykryciu luki (CVE-2015-0204),  która prawdopodobnie istniała już od ponad 15 lat i która sprawia, że technicznie możliwe jest przechwytywanie ruchu i informacji, przekazywanych przez urządzenia z systemem iOS i Mac OS, a także Android!

W trakcie skanowania 14 milionów witryn internetowych, okazało się, że na wyciek danych nazwany przez specjalistów FREAK narażone jest 36% wszystkich użytkowników iPhone’ów i iPadów na świecie.

- Pomimo tak dużej skali zagrożenia użytkowników wielu stron internetowych, ryzyko przejęcia lub całkowitej utraty poufnych danych może zostać zminimalizowane poprzez stosowanie odpowiednich zabezpieczeń. Pierwszym krokiem jaki powinien zostać podjęty przez użytkowników urządzeń jest zmiana wyszukiwarki na Internet Explorer lub Firefox, które posiadają najnowsze rozwiązania bezpieczeństwa sieciowego – podkreśla Krzysztof Wójtowicz, dyrektor Check Point Software Technologies Polska. 

Według oceny specjalistów, w Polsce jest zarejestrowanych ponad 18 milionów użytkowników Internetu. Jednocześnie z urządzeń Apple korzysta obecnie ponad 600 tysięcy użytkowników. 

Według dostępnych danych w Polsce mamy prawie 10 milionów użytkowników Facebooka. W tym ponad 2,6 miliona użytkowników urządzeń mobilnych (1,6 miliona użytkowników smartphonów i tabletów oraz ponad 922 tysiące użytkowników tak zwanych feature phonów).

 

 


Artykuły z działu Komunikaty Firm to opublikowane za opłatą informacje prasowe firm. Redakcja nie ingeruje w ich treść, która została przygotowana przez reprezentujących je przedstawicieli firm lub agencje PR. Dziennik Internautów nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały opublikowane w ramach usługi "Komunikaty Firm".

"Komunikaty Firm" to usługa gwarantująca publikację informacji prasowych w Dzienniku Internautów. Jeżeli chcesz, by Twoje komunikaty pojawiały się w DI, skontaktuj się z nami pod adresem: kf@di24.pl


To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Luty 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 
Serwisy specjalne: