Ceny mieszkań w Warszawie - infografika

25-07-2018, 13:59

Zespół sonarhome.pl przygotował analizę cen mieszkań w Warszawie. Z raportu dowiesz się jak kształtowały się ceny mieszkań w Warszawie w czerwcu bieżącego roku.

Na sonarhome.pl udostępniamy narzędzie do darmowej wyceny mieszkań online. Analizując setki tysięcy ogłoszeń internetowych, prezentujemy średnie ceny za m2 lokali na terenie całej Warszawy. Algorytm bierze pod uwagę ceny nieruchomości o podobnych parametrach i porównuje je ze sobą. W ten sposób pomagamy szybko oraz sprawnie sprzedać mieszkanie lub znaleźć bezpieczne i interesujące oferty kupna. Nawet szybka wycena online wskazuje, czy rozważane do tej pory przez Państwa nieruchomości nie są sprzedawane podejrzanie tanio lub skandalicznie drogo.

Na bazie wykonanych wycen udało nam się zebrać kluczowe dane dla rynku nieruchomości. Sonarhome.pl obecnie wycenia mieszkania dla Warszawy, dlatego ten rynek postanowiliśmy dokładniej prześwietlić. Poniżej znajdziecie Państwo kluczowe informacje dotyczące cen mieszkań w Warszawie w czerwcu.

 

mat partnera

 

  • Od początku roku cena za metr kwadratowy mieszkania systematycznie rosła. W styczniu cena metra kwadratowego mieszkania kształtowała się na poziomie  8453zł; jak widzimy w czerwcu jest to już 8833zł. Otwartym pozostaje pytanie czy ceny za metr już w tym roku przebiją barierę 9.000 zł. Przy obecnej dynamice wzrostu, która nie spada poniżej 0.5% wzrostu mom (month over month) szacujemy, że średnia cena za metr z końcem roku nie tyle zbliży się do tego poziomu, co go przekroczy.
  • Ceny za metr kwadratowy wzrosły już o 4.5% od początku roku, jednak ich wysokość - jak wiadomo - jest różna per dzielnica. Na sonarhome.pl publikujemy szacunkowe wartości ceny za metr mieszkań w rozbiciu na dzielnice. Sprawdź ceny mieszkań w Warszawie.
  • Prowadzimy również analizę tego ile faktycznie ofert nieruchomości dostępnych jest na rynku. Nie monitorujemy wszystkich możliwych źródeł, skupiając się na największych serwisach ogłoszeniowych. W czerwcu w największych serwisach odnotowaliśmy przyrost rzędu 0.89% ofert z Warszawy. Analizując dane dotyczące liczby transakcji (dane również dostępne na naszej stronie) widzimy, że w pierwszej połowie roku transakcji zawieranych jest więcej. Spodziewamy się zatem, że w kolejnych miesiącach liczba nowych ofert będzie również się zwiększać.

Pełny raport cenowy dostępny pod tym linkiem.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl
Tematy pokrewne:  

tag komunikat firmy
To warto przeczytaćfot. Kasperskyfot. bongkarn


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Czerwiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Serwisy specjalne: