Centrum Nauki Kopernik - mobilny, interaktywny przewodnik

07-11-2011, 14:27

Przewodnik po Centrum Nauki Kopernik w wersji do pobrania na telefon został przygotowany przez Plusa, który od roku jest Partnerem Generalnym CNK.

Udostępniona właśnie aplikacja Interaktywny Przewodnik po Centrum Nauki Kopernik stanowi kompendium wiedzy przydatnej dla wszystkich, którzy mają zamiar odwiedzić CNK. Przewodnik zawiera m.in. interaktywną mapę, szczegółowe opisy galerii i najciekawszych eksponatów, wyszukiwarkę umożliwiającą odnalezienie kluczowych tematów prezentowanych w Centrum, a także aktualizowany na bieżąco kalendarz imprez.

Aplikację można pobrać za darmo w lobby Centrum Nauki Kopernik za pomocą rozmieszczonych tam nadajników bluetooth. Klienci sieci Plus mogą również pobrać aplikację przez stronę internetową, wpisując swój numer telefonu komórkowego do prostego formularza. Na podany telefon zostanie wysłany adres, za pomocą którego można bez opłat ściągnąć aplikację. Szczegółowa lista telefonów obsługujących aplikację znajduje się również na stronie internetowej Plusa.

Obecnie aplikacja jest dostępna dla osób, które posiadają komórki obsługujące platformę Java (J2ME), ale w najbliższej przyszłości planowane jest rozszerzenie aplikacji na pozostałe platformy.

Czytaj: Centrum Nauki Kopernik otwiera nowy dział - o cyborgach


Źródło: materiał nadesłany do redakcji
  
znajdź w serwisie

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy