Bilety na dziewiczą podróż na aukcji

21-09-2007, 18:14

Bilety lotnicze na pierwszy lot największym samolotem pasażerskim świata są wciąż do kupienia na aukcji w serwisie eBay.com. Osiągają tam zawrotne ceny.

Singapurskie linie lotnicze jako pierwsze na świecie wprowadzą do służby samoloty Airbus A380. W swój pierwszy rejs zabiorą pasażerów z Singapuru do Sydney i z powrotem. Mimo że samolot w wersji standardowej pomieścić może aż 555 pasażerów, linie z Singapuru zamówiły mniejsze maszyny - na pokład wezmą do 480 pasażerów.

Jak donosi PC World, bilety na pierwsze dwa loty (na 25 października) linia postanowiła sprzedać za pośrednictwem serwisu aukcyjnego eBay.com. Cały dochód przekazany zostanie na cele charytatywne - pieniądze otrzymają organizacje z Singapuru oraz Australii.

Najdroższy bilet na miejsce w pierwszej klasie został sprzedany za 153 tysiące dolarów singapurskich (ok 100380 USD)! Łącznie sprzedano na razie 638 biletów (stan na dzień 20 września), za które uzyskano niebagatelną kwotę 1,9 milionów dolarów singapurskich (ok. 1,3 mln dolarów amerykańskich).

Najmłodszy posiadacz biletu w dniu lotu skończy 22 lata, najstarszym pasażerem będzie 76-letni mieszkanie Vancouver w Kanadzie. 15 proc. biletów kupili mieszkańcy Australii, a kolejne 11 proc. - Singapuru.

Źródło: PC WORLD
Tematy pokrewne:  

tag Singapurtag lot dziewiczy
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy