Bilet na pociąg TLK przez internet

03-11-2010, 14:48

PKP InterCity uruchomiła sprzedaż biletów przez internet na pociągi TLK. Do 14 listopada mają zakończyć się testy wybranych połączeń, a do końca roku mają być uruchomione już wszystkie linie TLK.

Sonda
Kupujesz bilety na pociągi przez internet?
  • tak, cenię sobie wygodę
  • tak, ze względu na brak czasu
  • nie, nie wiedziałem/łam o takiej możliwości
  • nie, to nie dla mnie
  • nie podróżuję pociągami
wyniki  komentarze

Od 29 października rozpoczęto testy sprzedaży biletów TLK przez internet. Początkowo testy miały trwać do 2 listopada, jednak jak dowiedział się Dziennik Internautów, potrwa to nieco dłużej. Bilety na wybrane połączenia można kupić w serwisie e-IC, który oferuje także bilety na połączenia InterCity.

>> Czytaj też: Cinema City: Bilety na filmy kupuj w sieci i drukuj w domu

Kupując bilety TLK, można dokonać rezerwacji miejsc (fakultatywna) w pierwszej klasie, która zostanie doliczona do ceny biletu. Podobne rozwiązania wprowadziły już Przewozy Regionalne (i-pr.pl). Do każdego z systemów wymagane jest założenie konta użytkownika, następnie należy wybrać połączenie, zniżkę (jeśli dotyczy), dokonać płatności i wydrukować bilet.

Płatności można dokonać za pomocą kart: Visa i MasterCard, a także za pośrednictwem płatności online: mTransfer (mBank), MultiTransfer (MultiBank), Płacę z Inteligo (Inteligo), Płacę z Nordea (Nordea), Przelew24 (BZ WBK), Przelew z BPH (BPH), Płacę z iPKO oraz  Pekao24Przelew (Bank Pekao S.A.)

Wybrane pociągi TLK, na które można kupić bilety przez internet
fot. - Wybrane pociągi TLK, na które można kupić bilety przez internet
Bilety na wybrane pociągi TLK można nabyć do 15 minut przed planowym odjazdem pociągu ze stacji, a bilet z rezerwacją w pierwszej klasie do dwóch godzin przed odjazdem pociągu ze stacji początkowej.

Zdaniem rzecznika PKP InterCity, Małgorzaty Sitkowskiej, zainteresowanie biletami przez internet na linie TLK rośnie wraz z czasem upływu testów, które zostaną przedłużone do 14 listopada br. Przed nami długi weekend (11-14 listopada), dlatego spodziewamy się jeszcze większego zainteresowania liniami TLK i biletami przez internet – mówi Małgorzata Sitkowska.

>> Czytaj też: Widzew sprzedaje bilety online

Bilety przez internet na wszystkie linie TLK mają być dostępne do końca bieżącego roku.


Źródło: DI24.pl
Komentarze
comments powered by Disqus
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2017»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Jak czytać DI?
Newsletter

Podaj teraz tylko e-mail!RSS
Copyright © 1998-2017 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.