Bezpłatna aplikacja do monitorowania najważniejszych zagrożeń

18-02-2011, 08:53

Norton Cybercrime Index - to nowe narzędzie firmy Symantec, które śledzi bieżące zagrożenia na świecie i ostrzega przed nimi użytkowników komputerów. Indeks cyberprzestępczości można sprawdzić za pomocą strony internetowej, na telefonie komórkowym, a także pobrać w formie aplikacji na komputer PC.

Podstawowym zadaniem świeżo udostępnionego narzędzia jest odpowiedź na pytanie „Jaki jest dziś poziom Twojego bezpieczeństwa online?” poprzez pokazanie oceny zagrożenia w danym dniu w kontekście spadków i wzrostów na wzór indeksu giełdowego.

Norton Cybercrime Index składa się z jednej liczby wskazującej aktualny poziom zagrożenia. Liczba ta jest wyliczana na podstawie algorytmu, który bierze pod uwagę dane z trzech źródeł. Podstawowym jest sieć Symantec Global Intelligence Network, która monitoruje ponad 130 mln serwerów na całym świecie, śledząc nowe zagrożenia i ataki. Pod uwagę brane są też informacje dostarczane przez firmę ID Analytics, która zajmuje się zarządzaniem ryzykiem konsumenckim, oraz DataLossDB, projekt badawczy fundacji Open Security Foundation.

>> Zobacz także: Darmowy kalkulator ryzyka od Symanteca

Wszystkie te nieobrobione dane są wprowadzane do algorytmu opracowanego przez Instytut Cyberbezpieczeństwa Uniwersytetu Teksaskiego w San Antonio (UTSA), który każdego dnia przydziela wartości zagrożeniom sieciowym. Wynikiem jest aktualizowana codziennie rano wartość Norton Cybercrime Index. Analitycy komentują zagrożenia danego dnia, podając porady, jak się przed nimi bronić.

Norton Cybercrime Index można sprawdzić na stronie www.nortoncybercrimeindex.com (w przypadku urządzeń mobilnych - www.nortoncybercrimeindex.mobi), wersję desktopową pobierzemy ze strony www.norton.com/protectyourself.


Źródło: Symantec
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy