Artykuły z Wikipedii na mapach Targeo

18-12-2007, 06:46

Serwis z mapami Targeo.pl został wzbogacony został wzbogacony o kilkadziesiąt tysięcy artykułów pochodzących z Wikipedii. Opisują one obiekty takie jak zabytki, kościoły, muzea, biurowce i place.

Targeo.pl umożliwia przeglądanie szczegółowych map Polski, a także wyszukiwanie adresów i obiektów. Mapy Targeo są już wykorzystywane w serwisach Gazeta.pl i Szukacz.pl. Dodanie informacji z Wikipedii ma poszerzyć zakres informacji lokalnej dostępnej w serwisie i przez to pomóc np. turystom w odnajdowaniu ciekawych miejsc na danym terenie.

Punkty z Wikipedii pojawiają się na mapie w postaci ikonek określających kategorię obiektu. Po najechaniu na ikonkę myszką, wyświetla się skrócony opis ze zdjęciem oraz informacje teleadresowe z bazy Targeo. Dociekliwi mogą jednym kliknięciem przejść do pełnego opisu z Wikipedii.

Ponadto w najnowszej wersji map Targeo użytkownicy mają możliwość łatwego dodawania punktów POI w kilkudziesięciu kategoriach poczynając od muzeów i pomników, a kończąc na klubach i restauracjach. Należy kliknąć prawym przyciskiem myszy wskazując na mapie lokalizację dodawanego punktu, a następnie wypełnić prosty formularz z informacjami o obiekcie.

Targeo.pl zapowiada również, że wkrótce rozszerzone informacje o obiektach pochodzące z Wikipedii będą dostępne także w telefonach komórkowych, w bezpłatnej aplikacji mapowej Targeo.mobi.


Następny artykuł » zamknij

Gadu-Gadu i Allegro razem?

Tematy pokrewne:  

tag Wikipediatag telefony komórkowetag mapy
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Lipiec 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031