Apple zapłaci za porozumienie patentowe

05-01-2012, 13:36

Tajwański producent Elan Microelectronics poinformował, że Apple zapłaci mu 5 milionów dolarów jako część ugody patentowej.

Firma zapewniła również, że porozumienie umożliwi obu firmom wymienianie się pozwoleniami na wykorzystywanie swoich patentów - podała agencja Reuters.

Czytaj także: Patenty pozwolą Kodakowi przetrwać?

W 2009 roku firma Elan pozwała Apple'a w Stanach Zjednoczonych za naruszenia dwóch ze swoich patentów. Na odpowiedź ze strony kalifornijskiej firmy nie trzeba było długo czekać, jeszcze tego samego roku korporacja Apple złożyła skargę na Elana.

Zdaniem Międzynarodowej Komisji Handlu (ITC) Apple nie naruszył prawa handlowego obowiązującego w Stanach Zjednoczonych. Równowartość ugody jest jednak niezwykle niska, szczególnie biorąc pod uwagę miliardowe zyski firmy Apple.

Warto przypomnieć, że na początku tygodnia w kolejny zestaw patentów wyposażyła się również korporacja Google. Wyszukiwarkowy gigant kupił je od IBM, a wśród najważniejszych rozwiązań, jakimi może się posługiwać teraz firma Google, znajdziemy m.in. usprawnienia związane z reklamami, a także dodatkowe rozwiązania NFC.

Czytaj także: Google nabył kolejną porcję patentów od IBM


Źródło: Reuters
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy