Apple, Oracle, eBay - kupować!

24-10-2011, 17:32

Zachęca do tego prestiżowy amerykański magazyn finansowy. W firmach z branży IT widzi szczególny potencjał wzrostu.

Znalezienie firmy, w którą warto zainwestować, nigdy nie było zadaniem prostym. W obecnej sytuacji, gdy nawet plotka jest w stanie wywindować kurs akcji lub też sprowadzić go o kilkadziesiąt procent w dół, wydaje się to zadaniem prawie niewykonalnym. Amerykański magazyn finansowy Barron's pokusił się jednak o wytypowanie 10 firm, których akcje w najbliższym czasie powinny sporo zyskać. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli branży IT.

Numerem jeden na rok 2012 jest Fusion-io Inc. zajmująca się przechowywaniem danych. Docelowa cena akcji na przyszły rok to 52 dolary, ponad dwukrotnie więcej niż obecnie. Firma wskazana została także jako potencjalny obiekt przejęcia. Gazeta spodziewa się także 25-procentowego wzrostu kursu akcji Apple'a. Te już teraz warte są bardzo dużo - na piątkowym zamknięciu 392,87 dolarów.  Prognozy tej nie zmąciły nawet gorsze od oczekiwań wyniki finansowe za czwarty kwartał 2011 roku.

Czytaj więcej: Apple: Kurs leci w dół po ogłoszeniu wyników finansowych

Barron's przewiduje zwiększenie udziałów iPhone'a na rynku smartfonów, a także wykup własnych akcji przez Apple'a, jak również wypłatę dywidendy. Te dwie ostatnie rzeczy mają być możliwe głównie dzięki zmianie na stanowisku dyrektora generalnego - zmarłego Steve'a Jobsa zastąpił Tim Cook.

Solidne wzrosty przewidywane są także dla Oracle'a (25 proc., dzięki stałemu wzrostowi przychodów) oraz eBaya (24 proc., inwestorzy nie doceniają bowiem jeszcze znaczenia biznesu pozaaukcyjnego firmy). 21 proc. zyskać mogą również akcje koncernu Hewlett-Packard i to pomimo sporych zawirowań, jakie w ostatnim czasie są obserwowane. Uspokojenie sytuacji może firmie jedynie pomóc.

Czytaj także: HP traci głównego stratega


Tematy pokrewne:  

tag Hewlett-Packardtag eBaytag Appletag akcje
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy