Amazon z własnym "hubem" lotniczym. SoftBank planuje ponad miliardową inwestycję. Przegląd e-biznes - 02.02.2017

02-02-2017, 08:39

Amazon planuje budowę lotniska, japoński SoftBank rozważa ponad miliardową inwestycję, a Daimler będzie tworzył samochody autonomiczne we współpracy z Uberem. Jeszcze więcej informacji - w dzisiejszym przeglądzie.

  • Amazon planuje budowę własnego centrum lotniczego niedaleko Cincinatti i zatrudnienie tam kolejnych 2000 osób. Obecnie firma ma 16 własnych samolotów, a nowy hub miałby usprawnić ich wykorzystanie. Szczegóły zna AirCargoNews.
  • TechCrunch informuje o konsolidacji na rynku platform do obsługi wydarzeń. Twórcy platformy Eventbite kupili Ticketscript - holenderski startup tworzący platformę do zakupu biletów.
  • Informatyczna grupa kapitałowa TenderHut kupiła 100% udziałów spółki QBurst Poland,- deweloperskiego oddziału firmy QBurst Technologies z siedzibą w Indiach. Będzie mogła dzięki temu rozszerzyć ofertę jednej ze spółek w grupie - SoftwareHut (źródło: materiał prasowy TenderHut)
  • Według UOKiK, pisze wnp.pl,  kampanie reklamowe Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu z 2014 roku dotyczące oferty smartDOM i Power LTE wprowadzały w błąd. UOKiK nałożył na firmy 40 mln zł. kary oraz nakazał emisję informacji o naruszeniu praw konsumentów w telewizji i publikację decyzji na stronach internetowych.
  • Qumak w konsorcjum z Cloudware Polska wdrożą system wsparcia użytkownika dla Resortowego Centrum Zarządzania Sieciami i Usługami Teleinformatycznymi - jednostki podległej Ministerstwu Obrony Narodowej. Całkowita wartość zlecenia to ok. 5,7 mln zł netto, w tym ponad 900 tys. zł netto to wynagrodzenie za prace opcjonalne (źródło: materiał prasowy Qumak).
  • Scan and Shop to nowa usługa wprowadzana  w polskim Tesco po 17 innych krajach, na razie w jednym sklepie w Krakowie. Pozwala skanować kody produktów a pomocą aplikacji mobilnej podczas zakupów - dzięki temu od razu widać, ile trzeba będzie zapłacić, a sama płtność przebiega znacznie sprawniej (źródło: materiał prasowy Tesco).
  • TechCity News informuje, że w Londynie wystartował właśnie nowy fundusz inwestycyjny (venture capital), który będzie się skupiał na wsparciu startupów z z branży fintech. Nazywa się Motive Partners i  na razie nie ujawnia zbyt wiele na swój temat.
  • Facebook tworzy własną aplikację telewizyjną - zdradza Business Insider. Ma ona pomóc imperium Zuckerberga sprawić, by użytkownicy oglądali dłuższe pliki wideo.

Zapraszam do czytania, komentowania oraz przesyłania na adres jr@di24.pl linków do aktualnych lub ponadczasowych materiałów o e-biznesie - możliwe, że zasygnalizuję je w kolejnym przeglądzie.


Tematy pokrewne:  

tag przegląd e-biznestag e-biznes
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy