Akademia Allegro rozpoczyna nowy sezon

12-09-2011, 21:57

W ciągu ostatnich trzech lat trenerzy Akademii Allegro zjechali Polskę wzdłuż i wszerz, przeprowadzili warsztaty dla ponad 25 tys. ludzi w zakresie bezpiecznego korzystania z sieci, handlu internetowego oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Akademia Allegro otwiera się na kolejnych chętnych do nauki.

Sonda
Słyszałeś wcześniej o Akademii Allegro?
  • tak
  • nie
wyniki  komentarze

Sztandarowym projektem Akademii Allegro jest Akademia Biznesu Internetowego skierowana bezpośrednio do mieszkańców mniejszych miast w poszczególnych województwach. Od startu projektu w szkoleniach wzięło udział około tysiąca uczestników (...) Część z nich dopiero stawiała swoje pierwsze kroki w e-biznesie, ale nie brakowało także przedsiębiorców, którzy chcieli poszerzyć tradycyjną działalność handlową o sprzedaż przez internet – mówi Mariusz Wesołowski, trener Akademii Allegro.

Mieszkańcy tych regionów mogą kojarzyć projekt Akademii Allegro dzięki charakterystycznemu truckowi Allegro – ciężarówce z multimedialną salą szkoleń, która stacjonowała w centrach miast. Dzięki temu trenerzy mogli udowodnić jedną z najważniejszych zalet branży e-commerce mówiącą, że biznes internetowy nie zna jakichkolwiek granic.

Czytaj też: Akademia Allegro pomaga zmniejszać wykluczenie cyfrowe

Polski e-commerce to nie tylko duże sklepy i ośrodki miejskie. Sukces mogą odnosić nawet firmy z małych miejscowości – mówi Mariusz Wesołowski. – Pojawiamy się zwłaszcza tam, gdzie jest wysoka stopa bezrobocia. Co więcej, odpowiadamy na zapotrzebowanie takich miast, jak np. Łomianki, gdzie przeprowadziliśmy szkolenia na prośbę Urzędu Miasta. Za każdym razem możemy liczyć na wsparcie instytucji państwowych, naszemu przedsięwzięciu patronował m.in. Samorząd Województwa Mazowieckiego czy Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości.

Edukacyjne Spotkania Allegro
fot. Allegro - Edukacyjne Spotkania Allegro
Uzupełnieniem projektu są odbywające się równolegle do Akademii Biznesu Internetowego Edukacyjne Spotkania Allegro, które swoim zasięgiem obejmują wszystkie miasta wojewódzkie. Ostatnie warsztaty, na które zapisało się ponad 100 początkujących i już działających e-przedsiębiorców, odbyły się 10 września we Wrocławiu.

Obecnie mobilna sala szkoleń przemierza całe województwo warmińsko-mazurskie, a w najbliższym czasie zawita na Kujawy i Pomorze. Więcej informacji o Akademii Allegro można znaleźć na oficjalnej stronie: akademia.allegro.pl


Źródło: DI24.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930