Adobe Media Player - odtwarzacz online i offline

09-04-2008, 12:28

Odtwarzacz Adobe Media Player 1.0 został udostępniony przez firmę Adobe Systems Inc. Jest to darmowa aplikacja pozwalająca na odtwarzanie treści dostępnych online bez potrzeby uruchamiania przeglądarki. Może ona również odtwarzać filmy z dysku twardego. Dodatkowo Adobe uruchomiła własny serwis podobny do YouTube.

Nowy produkt był zapowiadany już w zeszłym roku, ale dopiero dziś ujrzał światło dzienne. Adobe Media Player pozwala na odtwarzanie strumieni wideo w rozdzielczościach 1080p, 720p oraz 480i. Ponadto jego użytkownicy, korzystając z obecnego w programie katalogu, mogą subskrybować dostęp do określonych programów telewizyjnych i otrzymywać informacje o nowych odcinkach.

Adobe Media Player - odtwarzacz multimedialny od Adobe
fot. - Adobe Media Player - odtwarzacz multimedialny od Adobe
Darmowy odtwarzacz Adobe umożliwia zarządzanie ulubionymi filmami zarówno online, jak i offline. Do instalacji i poprawnego działania Adobe Media Player niezbędna jest instalacja środowiska Adobe AIR.

Firmy, które od początku będą oferować treści dla nowego odtwarzacza to m.in.: CBS, MTV Networks, Universal Music Group, PBS i inne. Ich materiały mogą być zabezpieczone przed kopiowaniem m.in. przez system DRM.

Producent Adobe Media Player udostępni dostawcom treści dane statystyczne dotyczące oglądanych materiałów. Będą oni mogli można również udostępniać własne motywy oraz prowadzić kampanie reklamowe kierowane do określonych grup odbiorców.

Adobe TV - nowe serwis wideo od Adobe
fot. - Adobe TV - nowe serwis wideo od Adobe
Odtwarzacz jest dostępny w wersji dla systemów Mac oraz Windows. Można go pobrać ze stron Adobe.

Wraz z nowym odtwarzaczem firma Adobe uruchomiła również witrynę multimedialną Adobe TV. Serwis ten oferuje treści wideo kierowane do klientów Adobe czyli grafików, fotografików, projektantów itd. Użytkownicy, którzy będą je oglądać przez odtwarzacz Adobe Media Player, będą mieli możliwość pobrania filmów na swój twardy dysk.


Źródło: informacja prasowa
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Kwiecień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930