Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

A co Ty robisz z Linuksem?

02-04-2009, 14:06

Chcesz pokazać innym, jak używasz Linuksa? Możesz to zrobić w ramach konkursu na krótki film wideo, który w najciekawszy sposób przedstawia zastosowania systemu Linux. Główna nagroda to 2000 USD.

Tematyka filmów zgłaszanych do konkursu What do you do with Linux może być dowolna – mogą nią być zarówno rewolucyjne rozwiązania zbudowane na bazie Linuksa, jak i codzienne prace, które dzięki systemowi Linux można wykonać łatwiej i szybciej.

Film może być opowiastką, prezentacją osiągnięcia lub materiałem instruktażowym. Ważne, by stanowił atrakcyjnie przedstawioną odpowiedź na pytanie "do czego używasz Linuksa".

Wyboru zwycięzców, spośród finalistów wyłonionych przez sponsorów konkursu, dokonają internauci – uczestnicy społeczności open source. Na zdobywców trzech pierwszych miejsc czekają też netbooki HPMini 2140, zaś dziesięć drugich miejsc zostanie nagrodzonych kamerami Flip Mino. Główna nagroda to 2000 USD.

Uczestnicy konkursu muszą spełnić kilka prostych wymagań: film musi trwać najwyżej jedną minutę i być w formacie dopuszczanym przez YouTube, musi być w języku angielskim (lub mieć angielskie napisy), zaś uczestnicy muszą być pełnoletni i nie mogą być pracownikami firmy Novell i jej partnerów.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na witrynie www.howdoyoulinux.com, gdzie również można zgłaszać swoje filmy. Termin zgłaszania prac konkursowych upływa 1 czerwca 2009 r, zaś 3 czerwca zostanie przedstawiona lista finalistów i rozpocznie się internetowe głosowanie na najlepszy film.

Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni 1 lipca.

Sponsorami konkursu są firmy Novell, HP i Intel oraz The Linux Foundation.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: Novell