Wytwórnia broni ludzi przed RIAA

27-01-2006, 12:14

Największa kanadyjska wytwórnia muzyczna zdecydowała się pomóc rodzinie Gruebel, którą RIAA oskarżyła o łamanie praw autorskich, żądając wysokiej kary pieniężnej.

Jak mówią przedstawiciele firmy Nettwerk Music Group, firma zdecydowała się na interwencję, gdy okazało się, że wśród piosenek zidentyfikowanych przez pracowników RIAA znajduje się utwór Avril Lavigne - piosenkarki będącej klientem Nettwerku.

Obecne działania RIAA nie są "w najlepszym interesie" moich artystów - oświadczył mediom Terry McBride, dyrektor naczelny Nettwerk. Zdaniem pana McBride, sprawy sądowe nie służą "rozwojowi artysty". Przeciwnie, procesy są czynnikiem odstraszającym od kreatywności i pasji. To okalecza biznes, który kocham. - powiedział dyrektor Nettwerk.

Z kolei zdaniem Charlesa Lee Mudd - prawnika z Chicago, który będzie bronić rodzinę Gruebels - RIAA źle korzysta z prawa. Uważa on, że w tego typu sprawach przepisy prawne i procesy powinny być wykorzystywane jako "tarcza, a nie miecz", donosi serwis The Register.

RIAA żąda od pozwanej rodziny odszkodowania w wysokości 9000 USD, bądź 4500 jeśli opłata nastąpi w drodze natychmiastowej ugody. Przedstawiciele Nettwerk obiecali pokryć te koszta jeśli sprawa okaże się przegrana.

Recording Industry Association of America (RIAA) to organizacja zrzeszająca różne firmy reprezentujące przemysł nagraniowy w USA. Zadaniem RIAA jest wspieranie rozwoju jej członków oraz dbanie o bezpieczeństwo ich własności intelektualnej. Bardzo widocznym przejawem działalności RIAA jest zamykanie różnych serwisów udostępniających (lub pośredniczących) w wymianie plików oraz procesy sądowe, przede wszystkich skierowane przeciwko użytkownikom aplikacji P2P. Listę firm należących do tej organizacji znajdziecie na stronie:
Distributed Labels of Reporting Companies.

Następny artykuł » zamknij

14 warta ponad 2 tysiące

Źródło: The Register
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag RIAAtag p2ptag Avril Lavigne
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Czerwiec 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930