Windows Vista napędzi sprzedaż kart graficznych

28-03-2007, 23:53

Głośne przechwałki na temat wysokiej wydajności najnowszych chipów, ani nawet okres ostatnich świąt Bożego Narodzenia nie pomógł producentom kart graficznych - sprzedaż tych urządzeń spadła w czwartym kwartale 2006 roku. Ciężką sytuację może zakończyć... Windows Vista.

W ostatnich trzech miesiącach 2006 roku sprzedano ok. 21,1 miliona kart graficznych o łącznej wartości ok. 4,5 miliarda dolarów - czytamy w X-bit labs. Oznacza to spadek w stosunku do poprzedniego kwartału o 2,9 proc. i 5,7 proc. w stosunku do analogicznego okresu sprzed roku.

Co więcej, średnia cena sprzedaży kart graficznych oraz zyski z niej płynące spadły o 9,6 proc. w porównaniu z minionym kwartałem i o 15,1 proc. w skali roku.

Pomimo słabych wyników z końca ubiegłego roku dwaj czołowi producenci chipów graficznych - ATI i NVIDIA - mogą optymistycznie patrzeć na rok 2007. Wszystko dzięki styczniowej premierze najnowszego systemu operacyjnego Microsoftu - Windows Vista. Osoby decydujące się na zakup nowego komputera w większości wybierają nowe dziecko Microsoftu i odpowiednio do niego dopasowaną silną kartę graficzną - podaje X-bit labs.

Źródło: X-bit labs
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag sprzedażtag nVidiatag ATI
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy