Windows Phone z 12% rynku już w 2012 roku?

26-10-2011, 17:19

Współpraca z największymi producentami smartfonów może pomóc w popularyzacji Windows Phone'a.

Fiński producent nie zaskoczył analityków podczas Nokia World 2011, jednak popularyzacja nowej wersji platformy Microsoftu może się odbywać również dzięki współpracy z Samsungiem oraz HTC - zauważyli analitycy ze Strategy Analytics.

Czytaj także: Smartfony z WP7 mogą być wkrótce tańsze

Udziały Windows Phone'a mają już w 2012 roku kształtować się na poziomie 12,3% w przypadku Europy Zachodniej. W tym samym roku sprzedać ma się na tym obszarze łącznie 117 milionów smartfonów. Microsoft z pomocą swoich partnerów powinien ich w 2012 roku dostarczyć około 14 milionów.

Strategy Analytics zakłada, że rynek smartfonów będzie rósł w tempie 12% rocznie, a Windows Phone stanie się najszybciej zyskującą popularność platformą. Obecnie korporacja z Redmond może się pochwalić obecnością na około 6% smartfonów w Europie Zachodniej, a optymistyczne prognozy zakładają, że podwoi ten wynik w ciągu zaledwie 12 miesięcy.

Największe nadzieje Microsoft wiąże prawdopodobnie z Nokią, jednak współpracować ma również z HTC, Samsungiem czy radzącymi sobie nieco słabiej Acerem, Fujitsu oraz ZTE. Analitycy zauważają także, że Windows Phone wciąż zbyt słabo radzi sobie z obsługą dwurdzeniowych procesorów, jak również oferuje użytkownikom mniej aplikacji niż Android Market czy App Store.

Czytaj także: Windows Phone 7 ma już rok


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Windows phonetag smartfonytag Samsungtag Nokiatag Mangotag HTCtag Europa
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy