Windows 8 uruchomi aplikacje z Windows Phone?

07-09-2011, 10:33

W mobilne aplikacje również na biurkowych komputerach wierzy dyrektor generalny Nvidii.

Podczas gdy do sieci wyciekają kolejne wersje stabilne mobilnej platformy Microsoftu, dyrektor generalny Nvidii rzucił nowe światło na produkt giganta z Redmond.

>>Czytaj także: Microsoft: Nie pozyskujemy danych geolokalizacyjncych bez zgody użytkowników

Sonda
Windows 8 uruchomi aplikacje z WP7?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W rozmowie z serwisem CNET Jen-Hsun Huang stwierdził, że Windows 8 jest systemem zaprojektowanym zarówno dla komputerów osobistych, jak i tabletów. Jego zdaniem w związku z objęciem tak szerokiej grupy urządzeń nowy system Microsoftu powinien radzić sobie także z uruchamianiem aplikacji stworzonych dla Windows Phone'a.

Jeśli przypuszczenia dyrektora generalnego Nvidii okażą się słuszne, z pewnością będzie to świetna informacja dla deweloperów WP7, którzy niewielkim nakładem pracy mogliby dotrzeć do ogromnej bazy użytkowników biurkowej wersji Windowsa. Także sam Windows Phone zyskałby znacznie na popularności, stając się niemal z dnia na dzień o wiele atrakcyjniejszy.

Warto zauważyć, że integracja popularnych platform już od dawna pojawia się w różnego rodzaju planach Microsoftu. Na lipcowej konferencji gigant z Redmond zapowiedział nawet, że planuje stworzenie jednego ekosystemu dla komputerów, smartfonów i tabletów. Więcej informacji na ten temat z pewnością pojawi się już za tydzień na konferencji BUILD, która ma obfitować w plany związane z nowym systemem Microsoftu.

>>Czytaj także: Media Center, choć mało popularny, zostanie dołączony do Windows 8


Źródło: CNET
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy