Twórca Mega zapłaci za błędy w witrynie. 10 tysięcy euro czeka

04-02-2013, 21:51

Kim Dotcom chce mieć pewność, że jego dysk sieciowy jest poprawnie zabezpieczony...

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Na blogu usługi Mega, która jest głośnym następcą serwisu Megaupload, poinformowano o uruchomieniu programu wynagrodzeń dla osób zajmujących się bezpieczeństwem usług sieciowych. Zgarnąć można nawet 10 tysięcy euro - jeśli odnaleziona luka będzie bardzo poważna.

Mega...

Mega oferuje aż 50 GB miejsca na pliki za darmo.

Bezpieczeństwo w Mega na wagę złota

Mega wystartowało zaledwie dwa tygodnie temu i już przechowuje niemal 50 milionów plików - zauważa The Next Web. Choć wystarczył tylko dzień, by w usłudze zarejestrowało się ponad milion internautów, dalszy wzrost witryny bez wątpienia mógłby zostać spowolniony, gdyby użytkownicy przestali ufać w zapewnienia o bezpieczeństwie sieciowego dysku.

Warto zauważyć, że Mega ma już za sobą istotny problem z bezpieczeństwem. Niedawno powstało narzędzie Mega-Search.me, które pozwalało na wyszukiwanie udostępnionych publicznie w witrynie plików, jednak całość została szybko zablokowana. 

Nawet 10 tysięcy euro za błąd w Mega

Sonda
Korzystasz z usługi Mega?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

10 tysięcy euro to maksymalna nagroda, jaką może otrzymać osoba, która odnajdzie błąd w Mega. Na stronie firmy czytamy, że poważna luka powinna dotyczyć ściśle określonych problemów, m.in. możliwości zdalnego uruchamiania kodu na serwerach Mega czy złamania kryptograficznego modelu bezpieczeństwa usługi. 

Choć Kim Dotcom lubi wydawać pieniądze na ekstrawaganckie gadżety, tym razem z pewnością nie wyrzuca ich w błoto. Warto pamiętać, że przestępcy często wykorzystują błędy w usługach, by zarabiać na nich pieniądze. Jeśli bardziej będzie im się opłacało zgłosić lukę oficjalnym kanałem, zyska na tym każda ze stron.


Źródło: Mega


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.