Twórca MediaFire rozczarowany postawą wytwórni filmowych

05-04-2012, 10:40

Po tym jak przedstawiciele Paramount Pictures stwierdzili, że witryny takie, jak FileServe, MediaFire, Wupload, Putlocker czy Depositfiles, powinny podzielić los usługi MegaUpload, w internecie zawrzało. Właściciele wspomnianych stron są zawiedzeni taką postawą wytwórni filmowych.

Po oskarżeniach ze strony szefów Paramount Pictures na wstrzymanie funkcji udostępniania plików zdecydowały się witryny FileServe oraz Wupload. Twórca usługi MediaFire zamiast tego stwierdził, że jest rozczarowany i zszokowany działaniami organizacji antypirackich.

Czytaj także: Użytkownicy MegaUpload chcą swoich plików

- To było zarówno szokujące, jak i rozczarowujące, że nazwano nas nieuczciwą witryną - powiedział w rozmowie z serwisem TorrentFreak Tom Langridge, współtwórca MediaFire. - Moim zdaniem MediaFire wymieniono przez pomyłkę. Otrzymywaliśmy już bardzo pozytywne odpowiedzi od ludzi, którzy nas wspierają, zarówno w przemyśle związanym z prawami autorskimi, jak i poza nim.

Alfred Perry z Paramount Pictures powiedział wcześniej, że MegaUpload jest tylko jedną z wielu witryn, które według Hollywood powinny zniknąć z sieci. Mamy nadzieję, że prasa i opinia publiczna będą kwestionowały zarzuty stawiane przez pana Perry'ego - powiedział Langridge.

Współtwórca MediaFire tłumaczy, że jego usługa stworzona została jako miejsce, gdzie można składować pliki i tworzyć ich kopie zapasowe, jednak w żaden sposób nie zachęca do łamania praw autorskich. Witryna nigdy nie płaciła użytkownikom za wysyłanie materiałów, a także nie wynagradzała internautów, których treści były pobierane najczęściej.

Czytaj także: Majątek Dotcoma zatrzymany bezprawnie


Źródło: TorrentFreak
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy