The Old Reader nie będzie zamknięty. Znalazł tajemniczego inwestora?

05-08-2013, 12:47

Twórcy The Old Readera cofają zapowiedź zamknięcia czytnika. Będą go tworzyć dla jakiejś firmy z USA, która zaangażuje w projekt swoje zasoby.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że The Old Reader, jeden z czytników RSS będących zamiennikiem Google Readera, został zamknięty z powodu nagłego wzrostu popularności. Ta popularność wynikała oczywiście z tego, że użytkownicy Google Readera nagle zaczęli szukać alternatyw. Twórcy The Old Readera uznali jednak, że nie są w stanie podołać utrzymaniu tak popularnej usługi.

Już w ubiegłą środę (31 lipca) na blogu The Old Readera pojawił się krótki wpis sugerujący zmianę decyzji. W ubiegłą sobotę twórcy czytnika potwierdzili, że The Old Reader pozostanie otwarty dla wszystkich.

Z wpisu na blogu ponadto wynika, że:

  • ekipa tworząca The Old Readera powiększyła się, ale zostali w niej pierwsi twórcy aplikacji;
  • za projektem The Old Reader stanęła firma z USA;
  • The Old Reader ma nie tylko utrzymać rosnącą bazę użytkowników, ale przyjmować kolejnych, rozwijać nowe funkcje, zwiększyć płynność działania;
  • kolejne szczegóły na temat projektu będą ujawniane stopniowo.

W chwili pisania tego tekstu The Old Reader jest niedostępny. Wiadomo, że czeka go  przenoszenie się na nowe serwery, a to oznacza przerwy techniczne. 

Sonda
Czy nowy The Old Reader stanie się dochodową usługą?
  • tak
  • raczej tak
  • raczej nie
  • nie
wyniki  komentarze

Kiedy The Old Reader był zamykany, jego twórcy twierdzili, że nie chcą szukać inwestorów i nie chcą zajmować się biznesem. Z drugiej strony przyznawali, że interesuje ich robienie dobrego czytnika i chętnie zobaczyliby The Old Readera jako dużą otwartą usługę.

Najwyraźniej spostrzegł to wszystko ktoś, kto chce robić biznes i potrzebuje zaangażowanych deweloperów. Ten ktoś rozumie, że The Old Reader może szybko zdobyć wielu nowych użytkowników i będą to lojalni użytkownicy. Właśnie lojalność ma kluczowe znaczenie przy usłudze webowego czytnika RSS i wciąż trudno zrozumieć, dlaczego Google tę lojalność odrzuciła.

Czytaj także: Twórca Google Readera mówi, że nie stworzyłby Czytnika w dzisiejszym Google


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930