Ten rok również nie będzie należał do LTE?

16-01-2012, 08:41

W tym roku smartfony obsługujące technologię LTE będą stanowiły tylko 4-5% wszystkich nowoczesnych telefonów trafiających do klientów - poinformował serwis DigiTimes.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Powołując się na źródła w przemyśle, serwis DigiTimes uważa, że na popularyzację technologii LTE przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Warto przypomnieć, że dzięki niej możliwe jest znacznie szybsze przesyłanie informacji do smartfonów czy tabletów.

Czytaj także: Nowy Sony Ericsson dla najbardziej wymagających

W 2012 roku sprzedać się ma tylko około 25-30 milionów smartfonów obsługujących LTE. Najwięcej z nich prawdopodobnie będzie pochodziło od Samsunga, LG, a mniej od HTC oraz Motoroli. Łącznie będzie to prawdopodobnie mniej niż 5% wszystkich nowoczesnych telefonów, jakie trafią do klientów.

Warto jednak zauważyć, że wsparcie dla nowego standardu jest bez wątpienia krokiem, który planują wykonać niemal wszyscy najwięksi producenci. Wkrótce urządzenia tego typu ma zaprezentować Nokia, Research In Motion, Sony, ZTE, a także Apple (być może nawet już w iPadzie 3).

Zdaniem DigiTimesa standard LTE najczęściej będzie wykorzystywany na Androidzie, co nie zaskakuje, biorąc pod uwagę, że jest to dominująca platforma na smartfonach. Gotowy do obsługi nowej technologii jest jednak również Windows Phone od Microsoftu, co może istotnie wpłynąć na jego przyszłą popularność.

Czytaj także: LTE w Plusie dostępne od dziś


Źródło: DigiTimes


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


Tematy pokrewne:  

tag ZTEtag smartfonytag Samsungtag RIMtag Research In Motiontag LTEtag iPad 3tag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.