Sony uzyskało dostęp do historii transakcji z PayPala hakera PS3

17-03-2011, 18:51

Historii walki z piractwem przez Sony ciąg dalszy. Tym razem producent konsol otrzymał dostęp do kolejnych ważnych informacji.

Sony kontynuuje walkę z hakerem, który stworzył jailbreaka do konsoli PlayStation 3. Niedawno japoński producent zdobył adresy internautów odwiedzających stronę, na której umieszczony był patch.

>>Czytaj także: Nowe Sony PSP uruchomi gry bazujące na lokalizacji

Sonda
Sony przeniesie proces do San Francisco?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem sąd zgodził się na przekazanie pracownikom Sony historii transakcji dokonywanych przez Georga Hotza za pośrednictwem popularnej usługi PayPal. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie witryna ta nie cieszy się zbyt dużym szacunkiem ze strony hakerów - po tym jak odmówiła współpracy z Wikileaks, zmagała się ona z atakami grupy Anonymous.

Wydaje się, że sama historia transakcji nie powinna mieć dużego znaczenia w sprawie twórcy jailbreaka, wszak on sam nie pobierał za swoją pracę żadnych pieniędzy. Ze względu jednak na możliwe darowizny, które często są obsługiwane właśnie przez PayPala, Sony może zdobyć kolejny oręż w walce z pasjonatem łamania konsolowych zabezpieczeń.

Okazuje się także, że choć proces Hotza powinien odbywać się w mieście jego zamieszkania, jeśli okaże się, że otrzymywał pieniądze także z Kalifornii, Sony będzie mogło starać się o przeniesienie rozprawy do San Francisco, gdzie posiada jeden ze swoich oddziałów.

>>Czytaj także: Zbanowani użytkownicy PS 3 mogą teraz odblokować się sami


Źródło: Ars Technica
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy