Sony publikuje na Twitterze "jailbreaka" do PS3. Pozwie samo siebie?

10-02-2011, 08:10

Desperacka walka Sony z hakerami przeradza się w prawdziwe kuriozum. Teraz użytkownicy proszą już tylko, by korporacja była konsekwentna i ukarała samą siebie.

Batalia z hakerami, którzy umieścili w sieci "poprawki" pozwalające na konsoli korzystać z pirackich gier, rozpoczęła się od umieszczenia w PlayStation rootkita. Później było już tylko ciekawiej.

>>Czytaj także: Sony Ericsson potwierdza "PlayStation Phone" (wideo)

Sonda
Sony powinno pozwać samo siebie dla załagodzenia sporu z internautami?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Ostatnio Sony zaczęło bardzo aktywnie ścigać niemal wszystkich, którzy mieli styczność z jailbreakiem do PlayStation 3. Począwszy od twórców, skończywszy na osobach, które oglądały filmy instruktażowe na YouTube.

Nie trzeba być ekspertem z dziedziny socjologii, by przewidzieć, że takie zachowanie nie wywoła pozytywnych reakcji wśród internautów. Jak zwykle w takich przypadkach, nie zabrakło osób, które "testowały" pracowników firmy, próbując im udowodnić hipokryzję.

Kevin Butler, czyli fikcyjna postać, w którą wciela się Jerry Lambert, została wykreowana na potrzeby promocji Sony. Osoby zajmujące się prowadzeniem konta Butlera na Twitterze tym razem nie mają jednak co liczyć na premię. Jeden z internautów zdołał sprowokować Sony do niewinnej dyskusji, która przerodziła się w sporą wizerunkową wpadkę.

Niefortunny wpis
fot. - Niefortunny wpis
Wysłał wiadomość zawierającą kod używany do obchodzenia zabezpieczeń PS3 z komentarzem "Chodź do mnie". Niczego nieświadomy Butler odpowiedział, cytując w całości przesłaną wiadomość, sprawiając tym samym, że na oficjalnym koncie Sony służącym do promocji opublikowano część jailbreaka.

Nie wiadomo na razie, czy Sony zamierza ścigać wszystkich, którzy zobaczyli niefortunny wpis na Twitterze. A może, by żartobliwie zakończyć spór z internautami, firma powinna pozwać samą siebie?

>>Czytaj także: Sony zbanuje przerobione konsole PS3?


Źródło: Ars Technica
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031