Rozmowy i e-maile pod kontrolą

23-06-2008, 06:49

Nowe szwedzkie prawo wymierzone w terrorystów wzbudziło falę krytyki, gdyż narusza prawa obywateli do prywatności i wolności. Jego przeciwnicy już zapowiedzieli walkę w europejskich sądach.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Szwecja słynąca z ochrony praw człowieka i prywatności swych obywateli ma obecnie prawo najbardziej ingerujące w te sfery życia swoich obywateli. Parlament w Sztokholmie, w ramach walki z terroryzmem, przegłosował takie zmiany w prawodawstwie, których nie powstydziłyby się nawet Chiny.

Zgodnie z nim - rządowa agencja FRA (National Defense Radio Agency) będzie mogła monitorować wszystkie rozmowy telefoniczne oraz pocztę elektroniczną w imię bezpieczeństwa narodowego. Nie byłoby w tym nic aż tak nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że może to robić bez ograniczeń. Aby podsłuchiwać obywateli czy czytać ich korespondencję nie będzie bowiem potrzebny nakaz sądu, ani innej władzy.

Takich uprawnień nie posiada nawet policja. Przeciwko nowemu prawu zgodnie wystąpili dziennikarze, piraci, prawnicy, blogerzy, partyjne młodzieżówki, , największe szwedzkie gazety, a nawet szwedzka agencja wywiadowcza Säpo.

Mimo protestów, jakie się odbyły przed siedzibą szwedzkiego parlamentu, parlamentarzyści przegłosowali nowe prawo - 143 było za, 138 przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Przeciwnicy ustawy już zapowiedzieli, że znajdzie się ona w Europejskim Trybunale Praw Człowieka, gdyż, ich zdaniem, łamie podstawowe prawa człowieka - prawo do wolności i prywatności.


Następny artykuł » zamknij

Źródło: TorrentFreak


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag terroryzmtag Szwecjatag kontrolatag e-mail
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.