Rosjanin pobrał 419 GB danych w ciągu tygodnia przez 3G

06-02-2012, 16:19

Operatorzy mobilni w obawie przed przeciążeniem sieci zwykle ograniczają liczbę pakietów mobilnych, jakie mogą pobrać ich użytkownicy. Zupełnie na odwrót jest jednak w przypadku jednej z rosyjskich firm.

Operator MegaFon ogłosił niebywały konkurs, który miał pokazać wytrzymałość rosyjskich sieci bezprzewodowych - poinformował serwis C News. Zadanie dla użytkowników było proste: pobrać tyle danych w ciągu tygodnia, ile tylko zdołają.

Czytaj także: Motorola chce części zysków firmy Apple

Rekordzistą w zabawie okazał się użytkownik, który wykorzystując mobilną sieć 3G, zdołał pobrać w ciągu tygodnia aż 419 GB danych. Za swój wyczyn otrzymał nagrodę w wysokości około 5 tysięcy dolarów, a także wycieczkę oferowaną przez jedno z lokalnych biur podróży.

MegaFon zyskało w ten sposób świetną reklamę, udowadniając przy okazji, że wykorzystywane przez firmę sieci, naprawdę są w stanie obsłużyć gigantyczny ruch. Jak zapewnia operator, obecnie pokrywa on zasięgiem 3G niemal 80% północno-zachodniej Rosji, a "nieograniczony transfer rzeczywiście jest nieograniczony".

Warto przypomnieć, że niedawno patenty związane z technologiami 3G przysporzyły niemało kłopotów firmie Apple, która została pozwana przez Motorolę w niemieckim sądzie. Zdaniem producenta m.in. znanej serii smartfonów Razr, Apple powinno się z nim dzielić 2,25% przychodów ze sprzedaży większości modeli swoich urządzeń przenośnych w związku z naruszeniem patentów dotyczących mobilnego standardu.

Czytaj także: Kolejna porażka Samsunga w walce patentowej


Źródło: C News, TheNextWeb
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy