Pierwszy wypadek automatycznego samochodu

08-08-2011, 08:45

Google już od wielu miesięcy testuje samochody, które mają automatycznie jeździć po ulicach miast.

Wyszukiwarkowy gigant zapowiedział w maju, że wyśle do Polski swoje auta, które stworzą materiały niezbędne do funkcjonowania usługi Street View. O samochodach Google'a często wspomina się jednak również z innego powodu.

>>Czytaj także: Wygodny podgląd wiadomości w Gmailu

Sonda
Popierasz działania Anonymous?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Firma z Mountain View od dawna eksperymentuje z pojazdami, które same poruszałyby się po drogach. Oczywiście obecnie obok automatycznego systemu w aucie zawsze znajduje się również kierowca, który w razie problemów komputera, szybko przejmuje kontrolę nad autem.

Tak całość powinna przynajmniej wyglądać w praktyce. W ubiegłym tygodniu doszło do niegroźnej stłuczki jednego z automatycznych samochodów Google'a. Jak powiedział rzecznik prasowy firmy: Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem. Jednym z naszych celów jest unikanie wpadek takich jak ta, która zdarzyła się, gdy samochód był sterowany przez człowieka.

Jakiś czas temu Google informowało, że samochody firmy przejechały same ponad 160 tysięcy mil bez żadnego wypadku. Cały czas w pogotowiu czuwał oczywiście człowiek, jednak okazuje się, że oddanie sterów w ręce robota często okazuje się bezpieczniejszym wyjściem. Podniesienie komfortu jazdy oraz rozładowanie korków są też jednym z celów badań Google'a nad automatycznymi samochodami.

>>Czytaj także: Mapy Google dla Androida z funkcją wysyłania zdjęć


Źródło: Jalopnik
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031