Nokia rezygnuje z Symbiana w Stanach Zjednoczonych

10-08-2011, 09:19

Firma przygotowuje się w ten sposób do premiery nowych urządzeń z Windows Phone.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Microsoft ujawnia coraz więcej informacji związanych z nową wersją swojego desktopowego systemu, tymczasem firma liczy, że premiera poprawki Mango dla Windows Phone pozwoli zyskać większe udziały również na rynku mobilnym. Nokia stara się w tym zadaniu pomóc.

>>Czytaj także: Windows 8 bez technologii Dolby

Sonda
Policja jest w stanie powstrzymać Anonymous?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

W rozmowie z serwisem AllThingsD prezes amerykańskiego oddziału Nokii Chris Weber zapowiedział, że firma już wkrótce zakończy na tym rynku sprzedaż niższej klasy telefonów z Symbianem. Nokia chce więc skupić się wyłącznie na zaawansowanych smartfonach z nowym Windows Phone.

- Kiedy udostępnimy smartfony z Windows Phone, praktycznie wycofamy się z oferowania Symbiana - powiedział Weber. - Skupimy się na Windows Phone i związanymi z nim usługami. W rzeczywistości, jeśli nie uda nam się z Windows Phone, tak naprawdę wszystkie inne działania będą nieistotne.

Fiński producent stawia więc wszystko na jedną kartę, licząc na duże wsparcie ze strony Microsoftu. Weber stwierdził także, że Ameryka Północna jest dla Nokii priorytetem, gdyż jest to obszar w którym najlepiej radzi sobie także gigant z Redmond.

Władze firmy nie ukrywają, że skala działań, jakie mają zostać podjęte w najbliższych miesiącach będzie zdecydowanie największą rewolucją od początku istnienia Nokii. Weber przyznał również, że obecna sprzedaż smartfonów z systemem Windows Phone rozczarowuje.

>>Czytaj także: Do końca roku 42% pecetów pod kontrolą Windows 7


Źródło: AllThingsD


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.