Możecie już zaczynać tęsknić za BlackBerry

01-07-2013, 22:42

Czym może zająć się w przyszłości producent smartfonów znanych z fizycznej klawiatury QWERTY?

Pierwszy kwartał fiskalny BlackBerry tylko potwierdził, że firma nie idzie w dobrym kierunku. Pomimo premier smartfonów Z10 oraz Q10, koncern stracił kolejne 4 miliony subskrybentów - na horyzoncie nie ma niczego, co mogłoby zmienić ten niekorzystny trend.

BlackBerry

Smartfon BlackBerry z klawiaturą QWERTY. Fot. Shutterstock

Może być już tylko gorzej?

Sonda
BlackBerry ma szansę przetrwać na rynku mobilnym?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

- Największym problemem BlackBerry jest fakt, że obecnie może być już tylko gorzej - czytamy na łamach Forbesa. - Poza grupą konsumentów uwięzionych w ekosystemie BlackBerry jest małe zapotrzebowanie na nowe urządzenia

Warto pamiętać, że po prezentacji dotykowego smartfona BlackBerry Z10 komentarze zarówno analityków, jak i samych użytkowników były bardzo pozytywne. Urządzenie uznawano za godnego konkurenta dla topowych modeli z Androidem czy iPhone'a. W sklepach konsumenci pokazali jednak, że walka z przyzwyczajeniami jest bardzo trudna, szczególnie że smartfon Kanadyjczyków nie należał do najtańszych.

Koniec ze sprzętem?

Niektórzy twierdzą, że po kolejnych porażkach BlackBerry może zdecydować się na porzucenie biznesu związanego z produkcją własnych smartfonów. Koncernowi bardzo dobrze wychodzi przecież tworzenie oprogramowania, które prezentuje się równie okazale, co iOS czy Android. Warto jednak zauważyć, że do tak zdecydowanych ruchów może być jeszcze długa droga - kanadyjska firma ma niemało zapasów pieniężnych, więc prawdopodobnie nie podda się tak szybko.


Źródło: Forbes
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy