Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Moto X: Smartfon Motoroli i Google'a na zdjęciu. Rewolucji nie będzie?

26-06-2013, 22:56

Po wielu miesiącach oczekiwań przyszedł czas na konfrontację z rzeczywistością.

Smartfon Moto X jest pierwszym, przy rozwoju którego Motorola pracowała wspólnie koncernem Google. Szefowie wyszukiwarkowego giganta zapewniali wcześniej o niespotykanych do tej pory podzespołach - jak jest naprawdę?

Moto XMoto X bez rewolucji

Na pełnym zdjęciu Moto X, które udało się zdobyć serwisowi PhoneArena, smartfon wygląda nieźle. Niestety jednak wiele więcej dobrego nie można o nim powiedzieć, bo nie wyróżnia się zbyt mocno od strony wizualnej na tle flagowych urządzeń Samsunga, Apple'a czy HTC.

Urządzenie będzie niewątpliwie wyposażone we wsparcie dla sieci 4G LTE, a nieoficjalnie znana jest również reszta podzespołów - te jednak wyglądają bardzo przeciętnie. Szczególnie 2-rdzeniowy procesor Snapdragon, a także ekran 720p wydają się pomyłką, której nie ratuje nawet 16 GB wbudowanej pamięci na pliki czy 10-megapikselowa kamera.

A może jednak genialny krok?

Po pierwszej negatywnej reakcji na parametry, które zdecydowanie nie są najmocniejszymi na rynku, pamiętać trzeba o priorytetach Motoroli. Koncern zapowiadał, że smartfon firmy będzie bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także powinien długo pracować bez konieczności doładowywania. Nieco słabsze podzespoły, które nie obciążają tak mocno akumulatorka, wydają się w zatem dość logicznym wyjściem.

Pytanie jednak, czy nowe urządzenie faktycznie będzie aspirowało do miana flagowego smartfona, na miarę tych prezentowanych przez konkurentów. Wystarczy, że Motorola nie postara się o dobry akumulatorek i wykona przeciętną obudowę, by marzenia o kolejnym ważnym graczu na rynku po prostu legły w gruzach.


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *              

Źródło: Phone Arena