Mobilne Mapy Google mają już 100 milionów użytkowników

20-08-2010, 10:14

Powoli w zapomnienie odchodzi stereotyp turysty podróżującego z mapą w ręku. Teraz wystarczy już przecież zwykły smartfon.

To właśnie w związku z rosnącą popularnością urządzeń, które domyślnie wykorzystują Mapy Google, gigant z Mountain View może cieszyć się już ponad 100 milionami użytkowników swojej mobilnej aplikacji.

>>Czytaj także: Mapy Google reklamą dla Polski?

Sonda
Korzystasz z Map Google w telefonie?
  • Tak
  • Nie
  • Nie wiem
wyniki  komentarze

Bez wątpienia na tak dobrym wyniku zaważyła ekspansja Androida, który pojawił się w 2008 roku. Mobilne Mapy Google wystartowały jednak już trzy lata wcześniej i pojawiły się kolejno dla BlackBerry, Windows Mobile i iPhone. 

Jak zauważa na swoim blogu Google, mapy to już nie tylko przeglądanie planów ulic i budynków, ale "prawdziwa eksploracja świata wokół użytkownika". Dzięki aplikacji My Location możliwe jest także ustalenie położenia telefonu komórkowego niewyposażonego w GPS (choć już z mniejszą precyzją), co było prawdziwym przełomem i pozwoliło na wykorzystywanie Map Google także w urządzeniach niższej klasy.

Ewolucja Map Google
fot. - Ewolucja Map Google
Równie ciekawie prezentują się także inne usługi połączone z mapami. Dzięki Latitude, o którym wspominaliśmy w Dzienniku Internautów już w ubiegłym roku, możliwe jest dzielenie się swoim położeniem na mapie ze znajomymi. Nie można także pominąć projektu Navigation, który choć wciąż znajduje się w wersji testowej, może już niedługo zamienić miliony telefonów w urządzenia do nawigacji.

>>Czytaj także: Rysowanie po mapach od Google


Źródło: Google Mobile Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy