Microsoft udostępnia Windows Defender offline beta

11-12-2011, 16:16

Narzędzie ma znaleźć zastosowanie w przypadku maszyn, które z różnych przyczyn nie mogą załadować systemu operacyjnego.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Windows Defender offline beta można zainstalować na zewnętrznym nośniku USB, a także wypalić na zwykłym krążku CD. Całość może posłużyć do odnajdywania wirusów, które uniemożliwiają włączenie się systemu.

Czytaj także: Xbox wkrótce z serialami?

Program wykorzystuje rozwiązania analogiczne do tych, które odnajdziemy w Security Essentials Microsoftu. Warto zauważyć, że choć aplikacja jest dostępna za darmo, wielu użytkowników Windowsa nie stosuje żadnego oprogramowania antywirusowego.

Testowe wydanie narzędzia można pobrać za darmo ze strony Microsoftu, a całość zajmuje tylko nieco ponad 250 megabajtów. Z darmowych narzędzi do ochrony, które znajdziemy na stronach popularnych producentów, zdecydowanie warto korzystać. Wielu użytkowników nie zdaje sobie nawet sprawy, że ich komputery mogą być częścią botnetu wykorzystywanego zdalnie przez przestępców.

Niedawno informowaliśmy jednak, że największym zagrożeniem związanym z bezpieczeństwem danych jest wciąż błąd ludzki. Według raportu przeprowadzonego przez TMT Global Security Study ponad połowa firm działających w sektorze TMT ocenia, że wydatki ponoszone w związku z zapewnieniem firmowego bezpieczeństwa informacji są zbyt niskie.

Czytaj także: Microsoft udostępnia Silverlight 5


Źródło: Microsoft


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.