Mapy Google dla Androida również w trybie offline

08-07-2011, 12:07

Google udostępniło wtyczkę, która pozwala na korzystanie z map w Androidzie bez konieczności nawiązywania połączenia z siecią.

Już jakiś czas temu mówiło się o tym, że Google może się zdecydować na udostępnienie swoich map również w trybie offline. Mountain View oficjalnie zaprezentowało teraz tego typu rozwiązanie, które jednak nie jest wolne od ograniczeń.

>>Czytaj także: Nawigacja dojazdu transportem publicznym w Androidzie (wideo)

Sonda
Korzystasz z map w telefonie?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Dostęp do map bez konieczności łączenia się z siecią ma być możliwy na razie wyłącznie dla urządzeń z Androidem poprzez wtyczkę z menu "Labs". Dzięki takiemu rozwiązaniu wielu użytkowników będzie mogło zaoszczędzić na drogim transferze danych przez sieć komórkową i odpowiednie mapy ściągnąć na przykład w domu przez Wi-Fi.

Całość jest również bardzo praktyczna, gdyż nawet w miastach pobieranie plików do telefonu może trwać czasem dość długo, co zwykle jest bardzo irytujące.

Nie mogło się niestety obejść bez ograniczeń. Wielu internautów zwracało uwagę, że udostępnienie Map Google offline mogłoby poważnie zagrozić producentom nawigacji samochodowych. Okazuje się jednak, że z map ściągniętych do pamięci telefonu nie będzie można korzystać w ten sposób. We wspomnianym trybie nie będzie można również załadować trójwymiarowego widoku budynków, a mapy pozostaną aktywne tylko przez miesiąc.

>>Czytaj także: Google Earth dla tabletów z Androidem


Źródło: Google Mobile
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy