Luka w antywirusie może pomóc spamerom

19-01-2012, 11:27

Producent oprogramowania antywirusowego McAfee poinformował, że luka w jednym z jego produktów może pomóc spamerom w rozsyłaniu niechcianych wiadomości.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


McAfee należące do Intela ujawniło na swojej stronie, że luka w oprogramowaniu może przynieść efekt odwrotny do tego, jaki planują osiągnąć osoby instalujące narzędzie do walki z wirusami.

Czytaj także: Amazon rozszerzy swoją obecność w Chinach

Włamywacze mogą wykorzystać program, by zamienić komputer w narzędzie do dystrybucji spamu - przyznaje rzecznik prasowy McAfee. Jak również dodał, znany jest już co najmniej jeden przypadek internauty, który padł ofiarą tego typu ataku.

Luka ma dotyczyć usługi znanej jako "McAfee SaaS for Total Protection", która zajmuje się skanowaniem e-maili oraz witryn pod kątem ukrytych w nich wirusów. Warto jednak zauważyć, że o ile przestępcy mogą z jej pomocą wysyłać spam, wciąż nie mają dostępu do plików i prywatnych danych znajdujących się na komputerze ofiary.

W ostatnim czasie spamerzy coraz częściej wykorzystują również witryny społecznościowe. Jak informowaliśmy niedawno, na Twitterze rozpowszechniane są m.in. fałszywe wiadomości, które namawiają użytkowników do kliknięcia w skrócony link zawierający tag "#mcdonalds gift card". Obecnie największym źródłem niechcianych wiadomości pozostają Indie.

Czytaj także: Wyciekły dane 24 milionów klientów sklepu Zappos


Źródło: McAfee


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag włamanietag spamtag McAfeetag lukitag Inteltag hackingtag antywirus
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.