Lenovo wstrzymuje sprzedaż netbooków przez sieć

26-02-2012, 10:37

Pod koniec tygodnia firma Lenovo poinformowała, że wstrzymuje sprzedaż swoich netbooków przez sieć (przynajmniej w anglojęzycznej wersji sklepu). Na razie nie wiadomo, czy jest to definitywny koniec tego typu działalności.

Jak poinformował rzecznik prasowy chińskiego giganta Ray Gorman, netbooki, które zostaną sprzedane przez internet "nie zostaną w najbliższej przyszłości zastąpione przez nowe". Nie oznacza to na razie, że komputery przenośne tworzone przez Lenovo znikną również ze sklepowych półek.

Czytaj także: Mniejsza produkcja tabletów w pierwszym kwartale

- Osiągnęliśmy duży sukces związany z urządzeniami IdeaPad Tablet K1 oraz IdeaPad Tablet A1 - zapewnił Gorman. Jak przyznał, urządzenia tego typu generowały również duży ruch na stronie, gdzie można było kupić wspomniane sprzęty. W ostatnim kwartale Lenovo dostarczyło do sklepów jednak aż o 43% netbooków mniej niż we wcześniejszych trzech miesiącach.

Chińska firma oferowała netbooki z serii S, wyposażone w procesory Intel Atom. W sprzedaży wciąż pozostanie na razie ultraprzenośny laptop ThinkPad X130e z 11-calowym ekranem i procesorem AMD E-300. Zainteresowani klienci będą musieli za niego zapłacić 469 dolarów.

Decyzja Lenovo nie dziwi, biorąc pod uwagę rosnące szybko zainteresowanie smartfonami oraz tabletami. Prawdopodobnie właśnie te obszary działalności firmy zostaną rozbudowane w najbliższej przyszłości. Jak informowaliśmy niedawno, niedawna blokada sprzedaży iPada w niektórych chińskich miastach mogła wpłynąć na poprawę wyników Lenovo.

Czytaj także: Dzieci uwielbiają tablety


Źródło: PC World, Lenovo
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy