Last.fm Radio od połowy lutego będzie płatne

08-02-2011, 13:00

Streaming muzyki na urządzeniach przenośnych w zamian za oglądanie reklam nie sprawdził się w przypadku Last.fm. Z drugiej strony, trudno mówić o porażce.

Choć Last.fm oskarżane było o współpracę z organizacjami antypirackimi, witrynie nie można odmówić tego, że jest prekursorem w niszy serwisów internetowych oferujących streaming muzyki. Okazuje się jednak, że w tego typu usługach reklamy nie są najlepszym modelem biznesowym.

>>Czytaj także: Silnik rekomendacji Hotpot wkracza do Polski

Sonda
Korzystasz z usług Last.fm?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Muzyka z dodatkiem reklam nie sprawdza się przynajmniej na urządzeniach przenośnych. Last.fm ogłosiło, że aplikacja oferująca streaming muzyki będzie dostępna za darmo wyłącznie dla użytkowników Windows Phone 7 w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Pozostali mogą wykupić subskrypcję za 3 dolary miesięcznie (obejmującą wszystkie platformy), co będzie skutkowało także usunięciem reklam.

Na stronie Last.fm z reklamami umożliwiamy darmowe słuchanie naszego internetowego radia w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Na innych rynkach i zyskujących popularność urządzeniach dostarczanie takich usług się nie sprawdza. Zamiast tego czynimy jednak krok w kierunku najwyższej jakości połączonej z najtańszą usługą muzyczną pozbawioną reklam na świecie. - czytamy w ogłoszeniu.

Zmiany, które wejdą w życie 15 lutego, mają dotyczyć wyłącznie odtwarzania radia. Scrobbling muzyki, fora, rekomendacje i cała społecznościowa otoczka serwisu pozostaną dostępne za darmo dla użytkowników z całego świata.

>>Czytaj także: Antypiraci wykorzystują dane z Last.fm?


Źródło: Last.fm
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy