Księża wkraczają do Naszej-Klasy

22-01-2008, 08:26

W serwisie Nasza-Klasa.pl pojawia się coraz więcej księży. Odnajdują oni dawnych znajomych i parafian, ale informują też o działalności kościoła, przestrzegają przed internetowymi niebezpieczeństwami i wysłuchują zwierzeń.

Jednym z księży działających w popularnym serwisie społecznościowym jest ks. Eugeniusz Burzyk. Ten sam, który który 12 lat temu zainaugurował, jako pierwszy w Polsce, portal diecezjalny i znany jest z krótkich kazań pozbawionych moralizującego tonu.

Ks. Burzyk powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej, że "Nasza-klasa.pl będzie istnieć (...) bo taka jest natura internetu". W jego ocenie nie należy krytykować tego serwisu i ludzi, którzy z niego korzystają. Trzeba raczej starać się o to, aby internauci potrafili korzystać z niego w bezpieczny sposób.

Kapłan podkreślił też, że choć internet nie jest dobrym miejscem do zawierania znajomości z przypadkowymi ludźmi, to jednak może być pomocą w pogłębianiu więzi zawartych w rzeczywistości.

Ks. Burzyk mówi, że za pomocą serwisu sam odnalazł dawnych znajomych, których nie widział nawet 30 lat. Ponadto stara się przestrzegać przed ujawnianiem swoich danych osobowych i przyznaje, że kilka razy upomniał młodych ludzi za zbyt śmiałe zdjęcia lub teksty umieszczane w serwisie.

Nasza-Klasa.pl jest również dla księdza miejscem informowania i udzielania porad. Wierni czasem pytają o termin rekolekcji, innym razem proszą o porady w sprawach życiowych.

Eugeniusz Burzyk nie jest jedynym duchownym w Naszej-Klasie. W serwisie działa też ponad trzydziestu jezuitów. Jeden z nich - o. Adam - w wypowiedzi dla Metro przyznał, że zdarzało mu się pomagać swoim kolegom i koleżankom z klasy. Pomógł m.in. znajomej, której syn po wypadku zapadł w śpiączkę. Dzięki serwisowi dowiedział się o jej problemie i umówił się na terapeutyczną rozmowę.

Źródło: KAI, Metro
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930