Kondycja Sony coraz gorsza

08-02-2012, 11:17

Agencja Standard and Poor's obniżyła długoterminowy rating zadłużenia Sony, co wskazuje na kontynuację problemów finansowych japońskiego przedsiębiorstwa.

Obniżenie ratingu do BBB+ wywrze jeszcze większy nacisk na nowym dyrektorze generalnym Sony Kazuo Hiraim - zauważa agencja Reuters. Do jednych z najtrudniejszych problemów, z jakimi boryka się japoński gigant, należy przynoszący gigantyczne straty oddział telewizyjny.

Czytaj także: Sytuacja Nintendo cały czas się pogarsza

- Możemy obniżyć rating jeszcze bardziej, jeśli nie zobaczymy znaczącego znaku, który świadczyłby o poprawie zyskowności w następnych 6-12 miesiącach - poinformowało S&P w swoim oświadczeniu. - Główną przyczyną strat Sony jest strategia agresywnego wchodzenia na światowe rynki, pomimo silnej konkurencji.

Zdaniem analityków japońska korporacja często atakuje nowe sektory rynku konsumenckiego pomimo wyższych kosztów związanych z produkcją, niż osiągają jej konkurenci. Tak jest m.in. w przypadku oddziału zajmującego się produkcją telewizorów, który południowokoreańskiemu Samsungowi przynosi zyski, natomiast dla Sony oznacza miliardowe straty.

Korporacja poinformowała na początku lutego, że oczekuje na zakończenie obecnego roku fiskalnego (31 marca) straty znacznie większej niż przewidywano wcześniej, która może sięgnąć nawet 2,9 miliarda dolarów. Nowy dyrektor generalny Sony obwiniał za pogorszenie prognoz m.in. trudną sytuację w strefie euro, jak również katastrofy naturalne w Azji.

Czytaj także: Anonymous zaatakują Sony za wsparcie dla SOPA?


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy