Jest przełom: Smartfony będą działały ZNACZNIE dłużej po naładowaniu

02-11-2012, 10:52

Miliardy dolarów wydawane na badania przez technologicznych gigantów wreszcie przyniosły efekty. Kiedy będziemy mogli pozbyć się ładowarek?

Nowoczesne urządzenia przenośne są dosłownie uzbrojone w najnowsze technologie, jak wielordzeniowe procesory czy obsługę szybkich sieci. O ile jednak kluczowe podzespoły w ciągu ostatnich lat znacznie się rozwinęły, tak baterie wciąż są piętą achillesową topowych gadżetów.

Miliardy to za mało?

Nie ma co ukrywać, że bez wydajniejszych baterii albo przynajmniej systemów, które wpłynęłyby na oszczędniejsze wykorzystywanie energii, dalszy rozwój smartfonów może być bardzo utrudniony. Kolejne funkcje, w tym ciągłe monitorowanie naszego życia czy łączność z siecią, bez wątpienia sprawią, że nie będziemy się mogli rozstawać z ładowarkami na zbyt długo.

Apple czy Samsung wydają każdego roku wiele miliardów dolarów na badania, które mają zmienić bieg historii i pozwolić na uczynienie przenośnych urządzeń jeszcze wygodniejszymi. Prawdopodobnie zbliżyliśmy się do momentu, który faktycznie może przynieść rewolucję.

Przełomowy wzmacniacz

Sonda
Smartfony działają zbyt krótko na jednym ładowaniu?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Inżynierowie z MIT, którzy rozwijają firmę Eta Devices, poinformowali o opracowaniu rewolucyjnego wzmacniacza. Nowy podzespół ma być znacznie oszczędniejszy od swojego poprzednika, a przez to umożliwi nawet dwukrotnie dłuższą pracę popularnych gadżetów, bez konieczności ładowania - czytamy na opracowywanym przez uczelnię MIT blogu Technology Review.

Warto zauważyć, że np. pięć układów scalonych wzmacniaczy ze smartfona iPhone 5 odpowiedzialnych jest za pobór nawet 60% mocy całego urządzenia. Łatwo dostrzec więc potencjał powyższego wynalazku.

Eta Devices chce udostępnić nową technologię komercyjnie już na początku kolejnego roku. W pierwszej kolejności trafi ona jednak do stacji bazowych LTE, a dopiero z czasem zawita również do znacznie mniejszych urządzeń, jak smartfony czy tablety.

Czytaj także: iPhone 5 - najlepszy prezent, jaki Apple przygotowało Samsungowi


Źródło: Technology Review
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Listy
Listy  
« Maj 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31