iPhone mógł mieć domyślnie klawiaturę

29-04-2012, 17:06

Niewiele brakowało, by niezwykle popularny smartfon od firmy Apple wyglądał zupełnie inaczej - ujawnił Tony Fadell w rozmowie z serwisem "The Verge". Brak klawiatury to jeden z najczęściej padających zarzutów pod kątem urządzenia kalifornijskiej firmy na krótko po jego premierze.

Niedługo po tym, jak w 2007 roku firma Apple zaprezentowała smartfona iPhone, nie brakowało sceptycznych głosów na temat urządzenia. Steve Ballmer szefujący Microsoftowi zareagował na niepozorny telefon śmiechem, co kosztowało koncern szybką utratę prowadzenia na rynku mobilnych systemów operacyjnych.

Czytaj także: HTC przyznano patent na Face Unlock

Ballmer zarzucał smartfonowi iPhone przede wszystkim właśnie brak klawiatury, co miało dyskwalifikować stosunkowo drogi sprzęt jako realne narzędzie wykorzystywane w pracy. Rzeczywistość szybko zweryfikowała jednak pomysł firmy Apple, a pisanie na dotykowym ekranie nie okazało się dla użytkowników żadnym problemem.

Tony Fadell z firmy Apple ujawnił w rozmowie z serwisem The Verge, że kalifornijski koncern bardzo poważnie rozważał włączenie fizycznej klawiatury do swoich urządzeń. Na kilka miesięcy przed premierą w 2007 roku amerykański gigant wciąż wahał się między trzema wydaniami smartfona. 

Obecnie nadal wielu producentów tworzy smartfony z fizycznymi klawiaturami. Choć urządzenia tego typu są zwykle znacznie grubsze od telefonów wykorzystujących wirtualne przyciski, część użytkowników chwali sobie ich wygodę. Z pewnością jednak smartfonów takich będziemy widzieli na rynku coraz mniej, a niedawno odejście od fizycznych klawiatur zapowiedziało HTC.

Czytaj także: HTC będzie tworzyło własne procesory


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Październik 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031