Internet w Kenii: Od blogerki do poetki (wideo)

13-09-2010, 08:00

Po raz pierwszy spotkałem Njeri w Chile podczas zlotu dziennikarzy obywatelskich, organizowanego przez Global Voices. Wyróżniała się kolorową chustą i małą książką, którą ciągle trzymała w ręce. Dopiero gdy wyszła na scenę i wyrecytowała swoje wiersze, dowiedziałem się, że to kenijska poetka, która publikowała na blogu, aż w końcu kanadyjski wydawca ją znalazł i opublikował jej poezje.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


W Chile nie udało mi się już porozmawiać z Njeri przed jej wyjazdem, ale uzyskałem zapewnienie, że spróbujemy na Skypie. Na szczęście wkrótce okazało się, że spotkamy się w Nairobi i będziemy mogli przeprowadzić poprawny wywiad. Njeri, która na co dzień pracuje w biurze turystycznym, w wolnych chwilach pisze do szuflady.

Publikacje na blogu nie tylko uczyniły z niej autorkę tomiku poezji "Mines and Mind Fields", ale również zbliżyły do międzynarodowej społeczności blogerów - aktywistów. Została autorką Global Voices, a w samej Kenii jeździ po kraju i zachęca ludzi do aktywizacji w internecie i na swoim przykładzie udowadnia, że jak ktoś chce, to poeta nawet może.

Myślę, że wywiad z Njeri Wangari specjalnie dla Dziennika Internautów to idealne zakończenie cyklu artykułów o Kenii. Zapraszam do oglądania:

>> Czytaj w DI: Internauci z Czarnego LąduSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.