Internet w Kenii: Największy slums Afryki ma swoją mapę (wideo)

09-09-2010, 11:26

Wszyscy znamy mapy Google, najczęściej stosowany serwis przez internautów. Obok niego miejsce próbują wyszarpać Yahoo i Bing - czyli stara trójka. Ale z boku rośnie im coraz potężniejszy konkurent - Open Street Map. To otwarte mapy, dostępne i darmowe dla wszystkich. Co je różni od pozostałych? Jest to przedsięwzięcie niekomercyjne. I wchodzi tam, gdzie komercja nie chce.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Mikel Maron, jeden z twórców projektu otwartych map, skupił się ostatnio nie na "całym świecie", a na małym jego skrawku, położonym tuż pod stolicą Kenii, Nairobi. Mowa o największym slumsie Afryki, czyli Kiberze. 

Jak się "mapuje"? Bardzo prosto - wystarczy przenośne urządzenie GPS (może być i telefon komórkowy). Stojąc na przykład na przystanku autobusowym, zapisujemy swoją lokalizację, a potem dodajemy na specjalnej stronie wiki wraz z opisem.

Kibera

Mikel Maron - o tworzeniu mapy, powodach i planach na przyszłość specjalnie dla Dziennika Internautów:

>> Czytaj w DI: Internauci z Czarnego LąduSprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.