Intel nie będzie już tworzył płyt głównych. Ostateczny dowód na koniec ery PC?

23-01-2013, 09:44

Po 20 latach budowy płyt głównych Intel zrezygnuje z dalszego kontynuowania tej części swojego biznesu...

Największe firmy produkujące tablety chętnie mówią o erze "Post PC", która ma określać przejście użytkowników z niewygodnych komputerów na mobilne urządzenia. Ostatnie wyniki Intela zdają się potwierdzać, że komputery osobiste mają najlepsze czasy już za sobą...

Intel...

Fot. pat7047

Powolne zamknięcie

- Ujawniliśmy dziś, że biznes Intela związany z płytami głównymi dla komputerów biurkowych będzie powoli zamykany w ciągu najbliższych trzech lat - powiedział rzecznik Intela Daniel Snyder w rozmowie z Maximum PC. Amerykański koncern produkował tego typu podzespoły od 20 lat, ściśle dostosowując je do do swoich procesorów.

Intel zapewnia jednak, że odejście od jednego tematu oznacza lepsze skupienie się na innym. Spółka chce wykorzystywać swoje zasoby w "innowacyjnych rozwiązaniach dla ekosystemów PC", m.in. w niewielkich komputerkach NUC (skr. Next Unit of Computing).

Najgorzej od lat

Sonda
Procesory Intela zdołają podbić rynek mobilny?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Zyski Intela były w ubiegłym kwartale aż o 27% niższe niż jeszcze przed rokiem - wynika z raportu finansowego opublikowanego przez amerykańską firmę w ubiegłym tygodniu. Jednocześnie po raz pierwszy od 2001 roku Intelowi nie udało się poprawić swoich wyników kwartalnych rok do roku.

Rozwój rynku "Post PC" mocno dał się we znaki również innym producentom procesorów, w tym głównie AMD. Wszyscy szukają swojego sposobu na skorzystanie ze wzrostu popularności tabletów czy smartfonów. Intel zapewnia mimo wszystko, że wciąż pozostaje "oddany biznesowi PC", pracując nad kolejnymi generacjami procesorów.


Źródło: Maximum PC
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag tabletytag procesorytag post PCtag pecetytag PCtag płyty głównetag Intel
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy