IFPI chce odzyskać dawną domenę

17-10-2007, 19:20

Ciąg dalszy boju o domenę IFPI.com. Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego (IFPI) chce odzyskać adres internetowy, którego obecnym właścicielem jest serwis The Pirate Bay i złożyła w tej sprawie wniosek do WIPO.

O sprawie poinformowaliśmy Was w miniony weekend. Organizacja reprezentująca interesy przemysłu muzycznego nie przedłużyła na początku tego roku abonamentu na domenę IFPI.com - jej serwis nadal znaleźć można pod adresem IFPI.org.

Serwis The Pirate Bay, który postrzegany jest obecnie jako główny wróg filmowej i muzycznej branży rozrywkowej, otrzymał domenę od osoby prywatnej i zapowiedział rychłe uruchomienie serwisu "International Federation of Pirates Interests" (IFPI), prezentującego racje "piratów".

Po kilku dniach milczenia, IFPI w końcu odniosła się do sprawy i oświadczyła, że nie zamierza rezygnować ze swej dawnej domeny. Organizacja złożyła w tej sprawie skargę do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO), która rozpatruje spory o adresy internetowe. Zdaniem IFPI, The Pirate Bay świadomie narusza prawa do nazwy organizacji, aby działać na jej niekorzyść i oczekuje przywrócenia praw do domeny.

Analitycy są jednak zdania, iż szanse na wygraną organizacji nie są zbyt duże. Domena IFPI.com nie została przejęta bezprawnie, lecz w legalny sposób zakupiona przez inną osobę po jej zwolnieniu (do czego dopuściła sama IFPI).

Na niekorzyść federacji przemawiają również okoliczności złożenia skargi - IFPI uczyniła to dopiero po publicznej deklaracji The Pirate Bay o uruchomieniu pod spornym adresem własnego serwisu. Fakt, że przez okres prawie roku ktoś inny był właścicielem domeny, organizacji reprezentującej branżę fonograficzną najwyraźniej nie przeszkadzał...

Następny artykuł » zamknij

Skype zintegrowany z MySpaceIM

Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag WIPOtag The Pirate Baytag IFPItag domeny
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930