HP chce serwerów ARM

20-02-2012, 16:49

Urządzenia testowane przez HP mają się charakteryzować bardzo niewielkim użyciem energii, a ich pierwsze testy powinny się rozpocząć już wkrótce - poinformował serwis DigiTimes.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Według DigiTimesa pierwsze serwery oparte o architekturę ARM powinny być testowane już w drugim kwartale tego roku. Obecnie układy tego typu kojarzone są przede wszystkim z urządzeniami przenośnymi.

Czytaj także: AMD chce wejść w tablety

HP ma pracować nad długoterminowym projektem o nazwie Project Moonshot, który w efekcie powinien zaowocować znacznie mniej łakomymi na energię centrami danych. Warto zauważyć, że właśnie tego typu obiekty są często krytykowane przez ekologów, zarzucających internetowym gigantom niszczenie środowiska naturalnego.

Obecnie układy oparte o architekturę ARM znaleźć można przede wszystkim w smartfonach oraz tabletach. Ze względu na swoją budowę pobierają one znacznie mniej energii niż podzespoły znane z biurkowych komputerów, jednak nie są zdolne do uruchamiania popularnych wersji systemów dominujących obecnie na serwerach.

Według nieoficjalnych danych przekazywanych niedawno przez serwis DigiTimes obecne wysiłki Intela i AMD, które chcą wkroczyć na rynek mobilny, na razie nie są usłane różami. Podzespoły wspomnianych korporacji są na razie droższe niż alternatywne układy ARM, jednak różnica ta ma się zacierać w kolejnych kwartałach.

Czytaj także: Producenci ultrabooków chcą obniżyć ceny


Źródło: DigiTimes


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


Tematy pokrewne:  

tag smartfonytag serwerytag procesorytag Inteltag hptag ARMtag AMD
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.