Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Groupon słabo kończy rok, ale ma optymistyczne plany

09-02-2012, 03:49

Przedstawiciele usługi Groupon, oferującej zakupy grupowe, poinformowali o stracie odnotowanej w końcówce roku. Analitycy spodziewali się lepszych wyników.

Groupon, pozostający największą na świecie usługą oferującą zakupy grupowe, nie miał dobrego kwartału - czytamy w raporcie finansowym opublikowanym przez spółkę. Pomimo wzrostu zysków korporacja zakończyła ostatni kwartał ze stratą.

Czytaj także: Groupon Polska bez prezesa

Firma znalazła się na szczęście wyłącznie nieznacznie pod kreską, raportując stratę w wysokości 2 centów na akcję, przy jeszcze 53 centach akcji straty rok wcześniej. Przedstawiciele Groupona za słaby wynik obwiniają wyższe podatki w międzynarodowych operacjach, które przyczyniły się do spadku zysków.

Kwartalne przychody firmy odnotowały natomiast istotny wzrost z 172,2 do 506,5 miliona dolarów w ciągu zaledwie roku. Analitycy spodziewali się wyniku na poziomie 472,6 miliona, jednak strata operacyjna zaniepokoiła inwestorów. Akcje Groupona potaniały w ciągu jednej sesji aż o 16% (po wcześniejszych wzrostach).

Warto przypomnieć, że z końcem stycznia również Marcin Szałek, pełniący funkcję CEO Groupon Polska, ustąpił ze stanowiska. Szef międzynarodowego oddziału firmy zapewnił natomiast podczas spotkania z akcjonariuszami, że w przyszłości zamierza rozbudować kadrę inżynierską firmy. Zapowiedział również kontynuację "agresywnych inwestycji".

Czytaj także: Zynga wchodzi dzisiaj na NASDAQ


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *              

Źródło: GrouponOstatnie artykuły:

fot. Freepik
fot. G Data