Google zapłaci za centrum danych w Hongkongu 300 mln dolarów

08-12-2011, 15:38

Istotne inwestycje w centra danych są niezbędne, by Google mogło lepiej rozwijać się na terenie Azji - poinformował przedstawiciel firmy.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Pierwsze informacje o planach stworzenia przez Google'a własnego centrum danych na terenie Azji pojawiły się już we wrześniu. Teraz firma potwierdziła, że rzeczywiście zależy jej na bardzo szybkim rozwoju w tamtym regionie.

Czytaj także: Eric Schmidt: Android już jest lepszy od iPhone'a

Jak poinformowała agencja Reuters, koszt budowy centrum danych  w Hongkongu ma wynosić około 300 milionów dolarów. Suma ma pokryć również wydatki związane z zakupem ziemi, a także wyposażeniem konstrukcyjnym. Co ciekawe, według Google'a, gdy projekt zostanie ukończony, całość będzie nadzorowało wyłącznie 25 osób.

- Pracujemy najszybciej, jak możemy, by placówka mogła funkcjonować - powiedział Simon Chang, szef operacji związanych ze sprzętem Google'a na terenie Azji. - Pozwoli nam to nadążyć za szybkim wzrostem zapotrzebowania na nasze usługi w tym regionie.

We wrześniowych zapowiedziach nieoficjalnie mówiło się również o tym, że Google może otworzyć centra danych w Singapurze oraz na Tajwanie. Niedawno także Facebook poinformował, że buduje pierwszy obiekt tego typu poza Stanami Zjednoczonymi. Społecznościowy gigant w pierwszej kolejności postanowił się jednak skupić na rynku europejskim.

Czytaj także: Sukces Google TV nadejdzie już w 2011 roku?


Źródło: Reuters


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.