Google usprawni wyszukiwanie obrazów

03-06-2011, 13:12

Google postara się dopasować do użytkowników, którzy wyszukują obrazy, a nie tylko całe witryny.

Choć praca w Google'u może się wiązać z dużym napięciem, gigant z Mountain View chce go oszczędzić użytkownikom poirytowanym wynikami wyszukiwania słabej jakości.

>>Czytaj także: 700 milionów użytkowników Facebooka

Sonda
Korzystasz z wyszukiwarki obrazów w Google?
  • Tak
  • Nie
wyniki  komentarze

Tym razem firma na swoim blogu ogłosiła, że przygotowała szereg nowości dla internautów, którzy często wyszukują w sieci obrazy. Korzystając z wyszukiwarki, będzie można teraz wygodnie powiększać obrazy wyświetlane pomiędzy linkami do stron po najechaniu na nie kursorem, podobnie jak w przypadku korzystania z Google Images.

Ponadto Google będzie się teraz starał rozpoznać, jakiego rodzaju treści wyszukujemy. Jeśli wpiszemy zapytanie takie, jak "zdjęcia Marsa" czy "obrazy Picassa", zamiast linków do witryn wyświetli nam się strona z wynikami wyszukiwania zawierająca w większej części grafiki.

Oszczędność liczby kliknięć to zadanie, na którym Google koncentruje się już od kilku miesięcy i trzeba przyznać, że kolejne nowości okazują się bardzo użyteczne. Niestety na razie usprawnienia związane z wyszukiwaniem obrazów przeznaczone są wyłącznie dla użytkowników ze Stanów Zjednoczonych.

>>Czytaj także: Nastolatek sprzedał swoją nerkę, by kupić iPada 2


Źródło: Google Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy