Google: Stwórz najlepszą polską aplikację dla Chrome

20-09-2011, 10:41

Google ogłosił konkurs na najlepszą polską aplikację, która będzie działać w przeglądarce Google Chrome. Zwycięzcy otrzymają tablety Motorola Xoom. Konkurs ma stanowić zachętę do publikowania aplikacji za pośrednictwem sklepu Chrome Web Store.

Dziennik Internautów wspominał o tym, że w Polsce od kilku dni dostępny jest Chrome Web Store - sklep Google'a z aplikacjami webowymi, które jednym kliknięciem można zainstalować w przeglądarce Chrome.

W Chrome Web Store da się już znaleźć aplikacje w języku polskim, m.in. popularną grę Angry Birds czy aplikację Eurosport. Firmie Google zależy jednak na tym, aby jak najwięcej deweloperów z naszego kraju zajęło się tworzeniem aplikacji webowych, które będzie można udostępnić poprzez jej sklep. Zachętą do tego ma być ogłoszony wczoraj konkurs, który potrwa do 19 listopada.

Czytaj: Deweloperzy systemu bada powalczą o nagrody i prestiż

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz, podając link do swojej aplikacji w Chrome Web Store. W konkursie mogą brać udział osoby indywidualne oraz zespoły (maksymalnie 3-osobowe), przy czym każdy członek zespołu otrzymuje nagrodę. Aplikacje można zgłaszać w następujących kategoriach: Rozrywka, Społeczność/Komunikacja, Edukacja i Narzędzia. 

Autorzy zwycięskiej aplikacji otrzymają tablety Motorola Xoom. Dodatkowo wybrane, najciekawsze aplikacje będą promowane na stronie głównej polskiego sklepu Chrome Web Store. Szczegóły dotyczące udziału w konkursie można znaleźć na stronie Google.

Czytaj: Chrome umożliwi przeglądanie stron w 3D (wideo)


Źródło: Google Blog
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Wrzesień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930